Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy około ⅓ swojego życia, czyli osiem godzin dziennie. Właśnie dlatego warto już dziś wiedzieć, w jaki sposób możemy zwiększyć efektywność oraz długość wypoczynku. Najlepiej zastosować się do zasad higieny snu oraz postawić na najwyższej jakości materace!

Czym jest higiena snu? 

Wielu z nas nie wie, w jaki sposób można zadbać o sen, aby móc rano budzić się pełnym energii i w dobrym humorze. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z zasadami higieny snu, czyli zbiorem wybranych zachowań i czynności, które korzystnie wpływają na jakość i długość naszego wypoczynku. Wyróżnić tutaj można:

  • spożywanie kolacji trzy godziny przed położeniem się do łóżka,
  • prowadzenie aktywnego trybu życia,
  • unikanie kofeiny, alkoholu czy papierosów w godzinach wieczornych,
  • ustalenie godziny kładzenia się do łóżka i wstawania.

Jednak najważniejszym elementem prawidłowej higieny snu jest materac. Dlaczego?

Materac jako podstawowy element wyposażenia każdego łóżka

Jak zadbać o sen? Sprawdź ofertę materacy w swoim mieście!W każdej sypialni głównym elementem jest łóżko. Właśnie ono odpowiada za wysokiej jakości wypoczynek, po którym jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Warto jednak wiedzieć, że łóżko składa się z kilku elementów, w tym stelaża, poduszki, kołdry czy właśnie materaca. Jest to podstawowy element każdej sypialni, gdyż umożliwia dopasowanie się w odpowiedni sposób do kształtów ciała użytkownika. Co więcej, poprzez wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, dzięki którym nasz kręgosłup jest prawidłowo ułożony przez całą noc, zapobiega kształtowaniu się wad postawy. Na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych produktów do spania, w tym tych oferowanych przez Elbląg. Zatem, co wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim osobiste potrzeby i preferencje, do których zaliczyć można wiek użytkownika, stan zdrowia, a także właściwą twardość wybranego produktu czy rodzaj wykorzystanego wypełnienia.

Jakie materace są dostępne na rynku? 

Znalezienie idealnego podłoża do spania może być ciężkie, z uwagi na co Mysłowice oferują wysokiej jakości produkty. Można tutaj znaleźć między innymi:

  • materace piankowe – ich wypełnienie w całości składa się z innowacyjnej pianki, która gwarantuje komfortowy i spokojny wypoczynek dla każdego!
  • materace sprężynowe – wewnątrz znajdziemy nowoczesne sprężyny kieszeniowe, zapewniające wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań, co sprawdzi się w sypialniach małżeńskich i nie tylko,
  • materace ortopedyczne – stanowią najlepsze rozwiązanie dla osób zmagających się z wszelkimi dolegliwościami ze strony kręgosłupa.

Zdrowy sen umożliwia nam realizowanie swoich celów oraz marzeń z uwagi na coś, warto już dziś o niego zadbać. W pierwszej kolejności ustalamy, jakie są osobiste wymagania wobec podłoża do spania, a następnie szukamy produktu spełniającego wszystkie kryteria.