Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen. A jak się okazuje, przeznaczamy na niego średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie! Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na jakość naszego wypoczynku oraz dlaczego powinniśmy zwracać większą uwagę na wybrany przez siebie materac. 

Zdrowy sen – jak go sobie zapewnić? 

Sen stanowi cyklicznie dobowy okres regeneracji naszego ciała. W tym czasie ciało przyjmuje postawę spoczynku, ma zmniejszoną reakcję na bodźce zewnętrzne, a także zaprzestaje aktywności ruchowej. Jednak sen może różnić się jakością, w zależności od warunków. Z uwagi na to, warto na stałe wdrożyć w swoje życie kilka zasad higieny snu, wśród których wyróżnić można:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji,
  • utrzymywanie regularnej aktywności fizycznej,
  • unikanie drzemek w ciągu dnia,
  • ustalenie jednej pory na kładzenie się do łóżka i budzenie,
  • stworzenie komfortowych warunków do spania, np. poprzez materace Fit.4.Sleep.

Zdrowy sen a materace Fit.4.Sleep

Czym jest zdrowy sen oraz w jaki sposób wpływają na niego materace Fit.4.Sleep?Wiele osób zastanawia się, jak zakup nowego produktu do spania może w pozytywny sposób wpłynąć na jakość snu. Otóż okazuje się, że podłoże do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep posiadają liczne właściwości i cechy, wśród których wyróżnić można:

  • unikalną budowę oraz zastosowane materiały,
  • antyalergiczność,
  • wysoki stopień wentylacji,
  • dwie twardości,
  • pokrowiec typu lato/zima.

W ten sposób, produkty od Fit.4.Sleep, w tym materace 80×200 i 140×200 cm mogą prawidłowo dopasować się do anatomicznej budowy ciała, tym samym stabilizując sylwetkę i wspierając kręgosłup.

Materace Fit.4.Sleep – na czym polega ich wybór? 

Wybór podłoża do spania – problem, który dla większości z nas stanowi spory problem. Z uwagi na to, warto pod uwagę wziąć kilka czynników, takich jak jakość produktu, materiały oraz producent. Jednak pamiętajmy, aby produkty od Fit.4.Sleep, zarówno mniejsze (materace 90×200), jak i większe (materace 140×200 cm) wybierać uwzględniając również osobiste potrzeby oraz preferencji użytkownika. Oprócz tego warto uwzględnić czynniki, takie jak waga, wiek, stan zdrowia czy rodzaj preferowanego komfortu.

Odpowiednia długość oraz jakość snu w znaczący sposób wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Z uwagi na to, warto już dziś sprawdzić, jakie modele sprawdzą się w naszej sypialni!