Wymiana materaca to kluczowy aspekt w celu zachowania zdrowego wypoczynku. Jeśli dotychczasowe podłoże do snu posiadamy już kilka dobrych lat, widać na nim wyraźne odkształcenia lub sami odczuwamy niedostateczną wygodę, to oznacza najwyższą porę na nabycie nowego produktu. Powszechnie uznaje się jednak, że najlepszym czasem na wymianę materaca jest początek wiosny. Dlaczego? W tym artykule dowiesz się, z jakiego powodu wraz z nadejściem tej pory roku warto wymienić materac.

Poprawa komfortu snu

Dlaczego warto wymieniać materac na wiosnę?

Wiosna to czas, w którym w szczególności chcemy zadbać o świeży wygląd naszego mieszkania, a także sypialni. Dlatego też to właśnie wtedy zabieramy się za generalne porządki, a to z kolei stanowi doskonałą okazję do tego, aby bliżej przyjrzeć się kondycji naszego materaca. Skoro już dbamy o czystość całej sypialni, wymieniamy pościele, powinniśmy również zainteresować się czystością podłoża do snu. Wtenczas nieraz się okazuje, że materac wymaga wymiany, gdyż jest już dostatecznie zabrudzony i stracił swoją sprężystość. Zakupując więc nowy model, możemy znacznie poprawić komfort swojego snu. Koniec końców materac na skutek codziennego użytkowania ulega zużyciu i traci zdolność do odpowiedniego wspierania ciała. Wiosna to zatem doskonały moment na to, aby zainwestować w nowy produkt, który zapewni lepsze podparcie. Nasz kręgosłup będzie dobrze ustabilizowany, a tym samym zachowamy prawidłową postawę ciała. Dzięki temu też unikniemy ewentualnych dolegliwości bólowych w wyniku dalszego użytkowania starego materaca. Ponadto nowe podłoże będzie cechować się lepszą elastycznością punktową, której zadaniem jest wsparcie nie tylko kręgosłupa, ale także innych części ciała. Rozwiązanie to pozwala również redukować ilość punktów nacisku, a podczas snu na materacu możemy odczuć przyjemne otulenie.

Zachowanie higieny wypoczynku

Wymiana materaca na wiosnę wiąże się także z zachowaniem higieny wypoczynku. Koniec końców materac użytkowany przez wiele lat z pewnością uległ zabrudzeniu i zanieczyszczeniu, a to może byś szczególnie groźne dla alergików, którzy powinni ograniczyć kontakt z alergenami. Poza tym należy zauważyć, że nasze ciało również wydziela pot oraz pozbywa się martwego naskórka – wszystko to osiada nawet w najgłębszych warstwach materaca, prowadząc do pogorszenia jego kondycji i jakości naszego snu. Nawet jeśli przez lata staraliśmy się regularnie pielęgnować materac, to w końcu nadchodzi ten moment, w którym ulega on zużyciu i nie jest w stanie dalej prawidłowo spełniać swojego przeznaczenia. Wiosenna wymiana podłoża do snu jest zatem doskonałą okazją, by zadbać o higienę miejsca wypoczynku i uniknąć problemów zdrowotnych związanych z alergiami czy infekcjami. Poszukując nowego materaca, warto jednak zwrócić uwagę na to, aby cechował się on właściwościami antyalergicznymi i dobrą przewiewnością. Materiały zastosowane w materacu powinny być oddychające, aby umożliwić swobodny obieg powietrza w jego wnętrzu oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci. Tym samym zanieczyszczenia także nie będą mogły gromadzić się w wypełnieniu podłoża. Hipoalergiczne materiały to również takie, które są przyjemne w dotyku oraz przyjazne i bezpieczne dla skóry.

Zadbanie o optymalną temperaturę snu

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż nadchodząca wiosna oznacza też wyższe temperatury powietrza. Wymiana materaca może być więc konieczna ze względu na zachowanie komfortu cieplnego w czasie snu. Jeśli będziemy wypoczywać na zużytym podłożu, nie będzie on w stanie się samodzielnie wentylować, a już po kilku minutach wypoczynku będziemy mogli odczuć dokuczliwe gorąco niepozwalające zasnąć. Zresztą każdy z nas oczekuje, że materac pozostanie chłodny i przyjemny dla naszego zmęczonego ciała. Aby tak jednak mogło być, musi on umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza, która z kolei wiąże się z odprowadzaniem nadmiaru ciepła. W ten sposób unikniemy przegrzania organizmu, a w konsekwencji dużej potliwości ciała. Warto więc dopilnować tego, aby nowy model materaca posiadał ponownie oddychające materiały pozwalające na skuteczną wentylację wypełnienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowamy czyste środowisko snu i będziemy doskonale przygotowani na zbliżające się ciepłe dni oraz noce.

Jaki materac SleepMed wybrać na wiosnę?

Pozostaje już tylko pytanie, jaki materac SleepMed będzie najlepszym wyborem na wiosnę. Oczywiście przede wszystkim ten, który cechuje się zarówno dobrą trwałością, jak i właściwościami higienicznymi. Musi on wyróżniać się sprężystością i elastycznością, aby móc dopasować się do anatomicznej budowy ciała, a tym samym gwarantować odpowiednie podparcie w czasie wypoczynku. Powinniśmy więc pamiętać, że wygoda to nie wszystko, a na wysokiej jakości materac składa się wiele czynników. Niewątpliwie dobrym wyborem będzie jednak model SleepMed Comfort Plus. Zastosowana w nim pianka wysokoelastyczna VPPHR cechuje się doskonałą trwałością, co czyni produkt dobrą inwestycją na długie lata. Poza tym materac ten wyróżnia się także właściwościami antyalergicznymi, co może być istotne dla osób zmagających się z wiosennymi reakcjami alergicznymi. Wypełnienie tego produktu zapobiega magazynowaniu się alergenów, czyniąc środowisku snu bardziej higienicznym.

Świetnym rozwiązaniem może być jednak również model SleepMed Natura Plus. To materac, który przede wszystkim bazuje na naturalnych komponentach przyjaznych dla skóry. Przykładowo pokrowiec produkty jest wykonany z włókien lnu charakteryzujących się prawdziwą miękkością. Posiadają one także właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu materac staje się idealnym wyborem na cieplejsze noce – chroni on przed przegrzaniem i nadmiernym poceniem się ciała. Istotną rolę odgrywa tutaj również bawełna organiczna, która świetnie przepuszcza powietrze, a tym samym skutecznie odprowadza wilgoć. Nasz wypoczynek pozostaje więc higieniczny i wolny od zanieczyszczeń czy dokuczliwych alergenów.

Wymiana materaca na wiosnę może być więc kluczową decyzją w kwestii zachowania zdrowego i higienicznego snu. To okazja, którą warto wykorzystać podczas wiosennych porządków swojego mieszkania. Co więcej, musimy pamiętać o tym, że nadchodząca wiosna to okres dużego pylenia roślin, a pyłki te mogą zakłócać nasz wypoczynek. Dlatego też zakup nowego materaca może pomóc nam zmniejszyć intensywność objawów alergicznych, zwłaszcza w nocy, gdy zależy nam na spokojnym i głębokim śnie. To aspekt, któremu powinni poświęcić uwagę wszyscy alergicy.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort Plus, Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.