W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do jakości snu oraz wpływu wyborów człowieka jako jednostki na środowisko. Ergonomiczne materace wykonane z naturalnych materiałów stanowią doskonałe połączenie komfortu snu z troską o planetę. Wybierając takie podłoże do spania, nie tylko dbasz o zdrowie swojego kręgosłupa i jakość wypoczynku, ale także przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Jakie właściwości posiadają naturalne pianki SleepMed?

Naturalne pianki używane w materacach SleepMed charakteryzują się szeregiem właściwości, które przyczyniają się do poprawy jakości snu i komfortu użytkownika. Kolekcja Natura sprzyja środowisku, gdyż znajdujące się w niej produkty są biodegradowalne. Każda pianka wykorzystana w obu modelach jest wyjątkowa, a także gwarantuje inne właściwości. A co warto o nich wiedzieć?

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Ergonomiczne materace naturalne – jak połączyć komfort snu z troską o planetę?Ekologiczne, a zarazem innowacyjne rozwiązanie, które charakteryzuje się wysoką sprężystością. Dodatkowo redukuje nacisk punktowy i nie pozwala, aby ciało nadmiernie się zapadało. A co czyni tę piankę tak wyjątkową? Przede wszystkim sztuczne związki chemiczne zostały zastąpione naturalnym olejkiem rycynowym, który dodatkowo poprawia wentylację oraz nadaje materacowi hipoalergicznych właściwość. Sam olejek rycynowy:

 • działa przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie,
 • wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne oraz nawilżające,
 • ma delikatny, neutralny zapach,
 • pozyskiwany jest w sposób bezpieczny dla środowiska.

Dodatkowo wysoką jakość właściwości pianki Naturalis potwierdza certyfikat Nordic Swan Ecolabel.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Niezwykle sprężysta, a jednocześnie umożliwiająca najlepsze dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Gwarantuje to prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz właściwe ułożenie sylwetki w czasie snu. Tutaj zamiast sztucznych związków chemicznych wykorzystano naturalny olej sojowy. Składnik ten przede wszystkim:

 • nadaje dodatkowe właściwości hipoalergiczne,
 • jest bezwonny,
 • pozyskuje się jako produkt uboczny przy produkcji soi przeznaczonej do spożycia.

Wysoką jakość właściwości pianki HR Bio potwierdza certyfikat SteP Oecotex oraz certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Pianka termoelastyczna Visco BIO

Pianka termoelastyczna zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż pod wpływem temperatury ciała staje się niezwykle miękka i idealnie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. Wiąże się to z licznymi korzyściami dla użytkownika, w tym zmniejszeniem napięcia mięśniowego oraz doskonałą jakością snu. Dodatkowo została wyprofilowana tak, aby posiadać 7 stref o różnym poziomie twardości, które odpowiadają za prawidłowe wsparcie całego ciała. W zamian za sztuczne związki chemiczne wykorzystano olej rycynowy, a to oznacza:

 • gwarancję dodatkowych właściwości hipoalergicznych,
 • wykazywanie silnych właściwości przeciwbakteryjnych oraz nawilżających,
 • bezpieczeństwo dla środowiska z uwagi na sposób pozyskiwania.

Wysoką jakość właściwości pianki Visco Bio potwierdza produkcja zgodna ze standardami Vita Rest Origin.

Jakie właściwości posiadają materace z kolekcji SleepMed Natura?

Dobre podłoże do spania to jedne z najważniejszych elementów komfortowej sypialni. Z uwagi na to materace SleepMed wchodzące w skład kolekcji SleepMed Natura, gwarantują wygodę, która przekłada się na efektywny wypoczynek. Ponadto oba modele posiadają właściwości antybakteryjnych, ortopedyczne, antyalergicznych i przeciwbólowych. Dodatkowo łączy je to, że zapewniają:

 • 7 stref komfortu,
 • odczuwalny efekt masażu z uwagi na pokrowiec,
 • maksymalny obieg powietrza dzięki technologii Airforce,
 • 4 stopnie twardości gwarantujące najlepsze dopasowanie się do preferencji użytkownika,
 • odpinany tom, który nie tylko służy do regulacji twardości, ale także może być wykorzystywany jak materac nawierzchniowy.

A czym różnią się modele dostępne w kolekcji Natura? Przede wszystkim SleepMed Natura Plus składa się w pełni z trzech wymienionych wcześniej, naturalnych piankę. Natomiast SleepMed Natura Hybrid Plus w swoim wnętrzu wykorzystuje dodatkowo sprężyny kieszeniowe typu Multi.

Czym kierować się wybierając materace SleepMed z kolekcji Natura?

Wybór odpowiedniego podłoża do spania jest niezaprzeczalnie ważny dla zapewnienia sobie zdrowego i komfortowego snu. Mając dodatkowo na uwadze wpływ na środowisko, zdecydowanie najlepszą opcją będą materace SleepMed z kolekcji Natura. Jednak z uwagi na liczne właściwości oraz różnice między modelami musisz pamiętać o uwzględnieniu osobistych potrzeb czy preferencji. Co to w praktycznie oznacza? W dużej mierze musisz skupić się na:

 • stopniu twardości – dostępne modele są w stanie dopasować do Ciebie z uwagi na możliwość regulacji twardości,
 • stanu zdrowia – materace SleepMed gwarantują najlepsze wsparcie pleców dla osób ze schorzeniami kręgosłupa oraz higieniczne warunki do wypoczynku dla alergików,
 • rodzaju wypełnienia – sama pianka oraz połączenie pianki ze sprężynami typu Multi może wpływać na odczuwalny komfort w czasie snu,
 • rozmiar – pamiętaj, że materac musi zapewniać Ci dostateczną ilość miejsca do kompotowego wypoczywania, a jednocześnie uwzględniać metraż sypialni.

Ergonomiczne materace SleepMed to przyszłość zdrowego i zrównoważonego snu. Dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów, a także innowacyjnych technologii, oferują one nie tylko komfort i wsparcie dla ciała, ale także stanowią świadomy wybór proekologiczny. Inwestując w materace naturalne, dbasz o swoje zdrowie i dobrostan, jednocześnie chroniąc planetę.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.