We współczesnych czasach wśród społeczeństwa zdecydowanie rośnie świadomość ekologiczna, a tym samym coraz więcej osób poszukuje produktów, które nie tylko zapewnią im komfort, ale także będą przyjazne dla środowiska. Staramy się więc ograniczać plastiki i inne tworzywa sztuczne na rzecz komponentów naturalnych równie silnie cechujących się wytrzymałością. Poza tym nie sposób zaprzeczyć, że produkty bazujące na naturalnych materiałach mogą być zdrowsze dla ludzkiego organizmu. Tego typu rozwiązań nie brakuje też w ofercie SleepMed – materace z kolekcji Natura to doskonały wybór dla wszystkich, którzy są miłośnikami ekologii!

Materiały przyjazne dla środowiska i zdrowiaRozwiązanie dla osób dbających o ekologię: SleepMed Natura Plus

Materace SleepMed wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim tym, że stawiają na naturalne materiały przyjazne zarówno dla środowiska, jak i zdrowia ludzkiego. Marka stara się ograniczać komponenty, które mogą mieć szkodliwy wpływ na naszą planetę, a także jakość naszego snu. Naturalne surowce są zdecydowanie bezpieczniejsze dla człowieka, a poza tym pozwalają zachować zrównoważoną produkcję, ograniczając wykorzystanie wody i minimalizując negatywne oddziaływanie na środowisko. Dzięki temu właśnie materace SleepMed stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na zdrowym wypoczynku, a jednocześnie starają się dbać o ekologię w swoim domu.

Jednym z komponentów stosowanych w wypełnieniu tych materacy jest wysokoelastyczna pianka HR Bio. Jest to materiał o otwartej strukturze, która umożliwia swobodny przepływ powietrza wewnątrz materaca. Dodatkowo pianka ta jest wzbogacona o olej sojowy – zastępuje on sztuczne związki chemiczne, zapewniając materacowi właściwości hipoalergiczne. Podobnym rozwiązaniem jest pianka wysokoelastyczna Naturalis. Ta jednak w odróżnieniu od poprzedniej jest nasączona olejkiem rycynowym, który zwiększa wentylację materaca. Podobnie natomiast cechuje się właściwościami hipoalergicznymi, dzięki czemu nasz wypoczynek osiąga wyższy poziom higieny. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o piance termoelastycznej Visco Bio – jest to surowiec biodegradowalny i pełni przyjazny dla skóry człowieka. On również jest nasączony olejkiem rycynowym, dzięki któremu zyskuje właściwości antyalergiczne. Ostatecznie należy zaznaczyć, że wszystkie materiały zastosowane w materacach z kolekcji Natura spełniają wysokie standardy produkcji i pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Jakie właściwości oferują materace SleepMed Natura Plus?

Materace SleepMed Natura to jednak nie tylko ekologia, ale przede wszystkim szereg pozytywnych właściwości dla zdrowego snu. Naturalne materiały w ich wypełnieniu wykazują się bowiem m.in. większym poziomem komfortu niż wiele standardowych rozwiązań, np. pianek poliuretanowych. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i budowie mogą gwarantować wygodniejsze podłoże do snu, którego twardość jest nawet regulowana. Materace z kolekcji Natura oferują aż 4 twardości – wystarczy zmienić sekwencję warstw wypełnienia, aby zmniejszyć lub zwiększyć miękkość powierzchni. Przykładowo położenie pianki termoelastycznej na wysokoelastyczną HR Bio umożliwia lepsze dopasowanie do ciała i zapewnia uczucie przyjemnego otulenia w czasie snu. Jednocześnie jednak wypełnienie materaca dba o to, aby nasza sylwetka się nadmiernie nie zapadała, a była właściwie wsparta. Z kolei wysokoelastyczna pianka Naturalis jest odpowiedzialna za redukcję nacisku punktowego, dzięki czemu możemy osiągnąć odpowiednią stabilizację sylwetki przy równoczesnym poczuciu wygody. Jednakże komfort to nie wszystko, co oferują materace SleepMed Natura. Trudno odmówić im także wcześniej wspomnianych właściwości hipoalergicznych. Zastosowane materiały charakteryzują się bowiem doskonałą przewiewnością, a więc skutecznie odprowadzają wilgoć i uniemożliwiają gromadzenie się zanieczyszczeń zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni materaca. Poza tym są one przyjazne nawet dla wrażliwej skóry – nie powodują podrażnień, a cechują się prawdziwą miękkością. Naturalnie dużą rolę odgrywa tutaj też olej sojowy i rycynowy, które zwiększają wentylację wypełnienia. Dodatkowym atutem materacy SleepMed jest technologia Aiforce polegająca na nacinaniu poszczególnych warstw w tzw. kratkę wentylacyjną. To kolejne rozwiązanie, które zwiększa zdolność produktu do samodzielnej wentylacji, jednocześnie zwiększając poziom higieny naszego wypoczynku. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model SleepMed Natura Plus. To materac, który może pochwalić się wszystkimi wymienionymi wyżej właściwościami, gwarantując w ten sposób prawdziwie regenerujący wypoczynek.

Duże znaczenie dla ekologii i zdrowotnych właściwości produktów SleepMed mają jednak także takie surowce, jak włókna lnu czy bawełna organiczna. Są to całkowicie naturalne komponenty, które wpływają zarówno na odczuwaną przez użytkownika wygodę, jak i odpowiadają za właściwości hipoalergiczne. Włókna lnu występują głównie w pokrowcu materaca i skutecznie odprowadzają wilgoć, chroniąc też przy tym głębsze warstwy podłoża. Poza tym len cechuje się właściwościami antybakteryjnymi i termoregulacyjnymi. Dzięki temu materace SleepMed z kolekcji Natura są dobrym wyborem dla osób, którym trudno zachować optymalną temperaturę snu i często ulegają wychłodzeniu lub przegrzaniu. Bawełna organiczna może z kolei pochwalić się świetną przepustowością powietrza oraz aksamitnością – zwiększa ona więc komfort wypoczynku. Podobnie też jak włókna lnu zapobiega nadmiernej potliwości, zapewniając optymalny mikroklimat snu.

Materace SleepMed jako inwestycja na długie lata

Ekologiczne materace SleepMed wyróżniają się także długą żywotnością. Naturalne materiały są bowiem bardziej odporne na eksploatację i codzienne użytkowanie, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom i stanowią inwestycję na wiele lat. W rezultacie możemy cieszyć się zdrowym wypoczynkiem przez naprawdę długi czas, nie martwiąc się o konieczność wymiany materaca. Przykładowo włókna lnu charakteryzują się wyjątkową trwałością, co jest istotne dla przeznaczenia pokrowca odpowiedzialnego za ochronę wypełnienia, nie tylko przed odkształceniami, ale także zanieczyszczeniami. Materace SleepMed Natura zachowują więc swoje wyjątkowe właściwości i wysoki poziom sprężystości dzięki temu, że są odporne na zużycie.

Materace SleepMed Natura Plus to doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o ekologię, które nie chcą rezygnować z komfortu i zdrowego snu. Dzięki zastosowaniu naturalnych, ekologicznych materiałów oraz zaawansowanej technologii, materace te zapewniają wygodę, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. SleepMed Natura Plus to inwestycja w zdrowie i dobrostan, a także świadomy wybór przyjazny dla naszej planety.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.