Nastolatek to wbrew pozorom bardzo wymagający użytkownik materaca. Produkt musi być odpowiednio dopasowany i odporny na stale zmieniający się wzrost i wagę. Komfortowy sen zapewnia bowiem większe skupienie i chęci oraz dobry nastrój w ciągu całego następnego dnia.

Odpowiedni materac dla nastolatka, czyli jaki?

Często mówi się, że wzrost, waga i preferencje nastolatków zmieniają się tak szybko, że nie warto inwestować w porządny materac, skoro zaraz trzeba będzie kupić inny. Nic bardziej mylnego – przemyślane zakupy z pewnością rozwiążą ten problem. Produkt musi być jednak możliwie jak najbardziej uniwersalny i odpowiadający potrzebom dorastających dzieci. Dobrze, gdy materac dla nastolatka posiada kilka stref twardości i jest odwracalny – dzięki tym dwóm cechom pociecha będzie miała możliwość wyboru najbardziej komfortowego podłoża i będzie zadowolona z wyrobu dopasowującego się do konkretnej części ciała. Warto mieć na uwadze również to, że nastolatek każdego dnia spędza wiele godzin w pozycji siedzącej, często w bardzo nieergonomicznej pozycji. Ważne jest więc, aby podłoże do snu minimalizowało dolegliwości bólowe i odpowiednio podpierały zmęczony kręgosłup. Takie rozwiązanie ma pozytywny wpływ na profilaktykę związaną z wadami postawy oraz dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem.

Materace piankowe – świetny wybór dla dorastających dzieci

Jaki materac i poduszka sprawdzi się w pokoju nastolatka?Elastyczność i plastyczność to dwie cechy, które określają idealny materac dla nastolatka. Nowoczesne produkty bardzo często charakteryzują się dwiema strefami twardości, dzięki czemu użytkownik może testować zróżnicowane poziomy komfortu i zdecydować, który odpowiada mu bardziej. Materac piankowy 180×200 ma ponadto zdecydowanie większą trwałość w momencie, gdy użytkowane strony są regularnie zmieniane. Niewątpliwą zaletą jest podzielenie wyrobów tego typu na siedem zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają indywidualne podparcie każdej części ciała. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia. Nie zawierają szkodliwych substancji i nie wywołują alergii, a co za tym idzie – nie podrażniają delikatnej i wrażliwej skóry. Do większego pokoju doskonale sprawdzi się wcześniej wspomniany materac o szerokości 180 cm, natomiast do mniejszego poleca się łóżko z materacem 120×200.

Wysoka jakość w przystępnej cenie

Oczywiste jest, że nikt nie chce wydawać fortuny na materac dla nastolatka, który, chcąc nie chcąc, i tak będzie musiał zostać wymieniony po upływie kilku lat. Wysokiej jakości, nowoczesne materace piankowe są jednak doskonałym dowodem na to, że przystępną cenę da się połączyć z wysoką jakością wykonania. Aby jednak jeszcze bardziej zadbać o komfort i jakość snu nastolatka, warto zainwestować w dobrej jakości poduszkę. Poduszka dla nastolatka powinna dobrze podpierać głowę, kark i barki, a tym samym minimalizować negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia w nieergonomicznej pozycji.

Urządzanie sypialni dla nastolatka to – jak widać – wcale nie taka prosta sprawa. Produkty muszą dostosowywać się do zmieniającego się ciała oraz być odporne na różne obciążenia. Nie należy zapominać o bardzo ważnych aspektach, jakimi są wygoda i higiena. Mają nie tylko dbać o kręgosłup, ale również pozytywnie wpływać na samopoczucie i ułatwiać zasypianie.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/