Stare polskie przysłowie mówi – jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Ale w rzeczywistości to nie pościel, a właściwy materac jest najlepszą gwarancją zdrowego i wygodnego snu. Mnogość modeli i ich różnorodność może przytłaczać. Jeśli nie wiesz, jaki materac wybrać, dobrym rozwiązaniem będzie model o konstrukcji hybrydowej, np. nowoczesny Hilding Dance, który łączy w sobie zalety materaca piankowego i sprężynowego. Sprawdź, czy jest odpowiedni dla ciebie.

Materac z technologią hybrydową – na czym to polega?

Komfort spania na materacu Hilding Dance jest tak wysoki dzięki zastosowaniu ultranowoczesnej technologii hybrydowej – połączeniu zalet konstrukcji piankowej i sprężynowej.

Materac zbudowany jest bowiem z siedmiostrefowego systemu sprężyn Pocket Plus, które dodają mu sprężystości i sprawiają, że gwarantuje idealne podparcie dla ciała. Świetnie sprawdzi się dla seniorów i osób cierpiących na bóle pleców czy mięśni. Technologia sprawia bowiem, że powierzchnia materaca idealnie dostosowuje się do ciała, stabilizując i w odpowiednim stopniu podpierając głowę, barki, kręgosłup, biodra, uda, kolana oraz stopy.

Poza warstwą sprężyn Hilding Dance zawiera także warstwy piankowe, które podtrzymują wysoki komfort spania. Najważniejszą z nich jest dwucentymetrowa pianka Flexifoam, która ochrania materac przed odkształceniami i deformacjami. Zwiększa więc jego wytrzymałość na eksploatację.

Pozostałe warstwy pianki materaca Hilding Dance znajdują się w jego wierzchniej części:

  • wysokoplastyczna pianka HR – zwiększa twardość materaca i gwarantuje wypoczynek zbolałych po aktywności fizycznej lub sporcie mięśni;
  • pianka FloFoam – która ma właściwości ochładzające, co pozwala utrzymać uczucie świeżości przez całą noc, nawet w lecie.

Materac idealny dla pary

Hilding Dance - materac hybrydowyHilding Dance to materac, który stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Ma średnią twardość i wysoką elastyczność, dzięki czemu wygodnie spać na nim może zarówno osoba starsza, jak i młodsza, o drobniejszej i masywniejszej posturze, większym i mniejszym wzroście. Szczególnie docenią go jednak użytkownicy, którzy nie śpią solo.

Dzięki technologii hybrydowej i wykorzystaniu kieszeniowych sprężyn, drgania i ruchy partnera są niewyczuwalne. Nie obudzimy się więc, gdy druga osoba miewa niespokojny sen i często zmienia pozycję. Można też zapomnieć o nieprzyjemnym falowaniu powierzchni wkładu. Wszystko jest stabilne i perfekcyjnie wygodne.

Wysoka elastyczność materaca czyni go komfortowym, nawet gdy różnica wagowa między śpiącymi po obu stronach osobami jest bardzo wysoka (aż do 30 kg). Nie tworzą się silne wgłębienia i oboje partnerzy mają pełen komfort wypoczynku.

Wygodny i antyalergiczny pokrowiec gwarancją komfortu

Materac na łóżko Hilding Dance ma w zestawie antyalergiczny pokrowiec Italiano. Jest on wykonany z miękkiej i przyjemnej w dotyku wiskozy o trójwymiarowej fakturze, dodającej wykończeniu uroku.

Wiskoza to naturalne włókna, które posiadają właściwości antyalergiczne, zmniejszając rozwój bakterii i szkodliwych drobnoustrojów, a nawet ograniczając nieprzyjemne zapachy. Pokrowiec Italiano można też łatwo czyścić w warunkach domowych, w temperaturze do 40oC. Dzięki zamkowi rozdzielczemu prosto i szybko się go zdejmuje.

Co istotne, Hilding Dance to materac lekki i łatwy w przekładaniu na drugą stronę. Po bokach pokrowca zawiera wygodne uchwyty, które czynią tę konieczną czynność jeszcze szybszą i wygodniejszą.