Urządzanie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie, ale jednym z najważniejszych zadań jest dobór materaca, który pomoże młodej osobie efektywnie się regenerować. Nastolatkowie miewają nieregularny tryb życia, a do tego zmagają się z różnymi trudnościami – od zmian w ciele, po nieustępujące rozdrażnienie. Są też często w intensywnej fazie wzrostu. Odpowiedni materac to podstawa, jeśli chcemy, by nasze dziecko rosło zdrowo, a do tego miało szansę efektywnie wypocząć i nabrać sił na kolejny dzień pełen wyzwań.

Co jest ważne przy wyborze materaca dla nastolatka?

Nastolatkowie, chociaż często nie stronią od sportu, spędzają jednak długie godziny w pozycji siedzącej – zarówno w szkolnej ławce, jak i w domu przy biurku, przed komputerem czy nawet telewizorem. Każdy materac, ale nastolatka w szczególności, powinien przede wszystkim zapewniać doskonałe podparcie kręgosłupa, tak aby zapobiegać ewentualnym przyszłym kłopotom zdrowotnym i bólom pleców, karku, barków czy bioder.

Nie warto wybierać dla dziecka w wieku szkolnym materaca z dolnej półki, bo przecież i tak niedługo z niego wyrośnie. To bardzo ważny czas wzrostu i odpowiednia pozycja snu oraz komfort są niezwykle istotne.

Materac zmienny jak nastolatek

Hilding Breakdance - materac piankowyStarsze dzieci w wieku szkolnym czasem często zmieniają zdanie, a do tego rosną jak na drożdżach. Istnieje jednak kompromis między zmieniającymi się jak w kalejdoskopie wymaganiami nastolatka a potrzebą rodzica, aby kupić jeden, uniwersalny produkt. To materac Hilding Breakdance, który w zależności od strony, na której go położysz, będzie bardziej lub mniej twardy. Dzięki temu jest uniwersalny i pozwala na błyskawiczną zmianę, gdy młody człowiek urośnie i nabierze wagi lub… po prostu zmieni zdanie.

Materac dobry dla kręgosłupa

Na wkład materaca składają się dwie warstwy pianki Flexifoam, charakteryzujące się wysoką elastycznością i przewiewnością. Dobrą wentylację zapewniają specjalne cięcia oraz wyprofilowanie pianek.

Materac został skonstruowany tak, że podzielony jest na siedem odrębnych stref twardości. Dzięki temu zapewnia odpowiednie podparcie każdej części ciała – nieco inne pod głową, pod biodrami czy stopami. To dlatego jest tak wygodny i dobry dla kręgosłupa.

Materac do regulowanego łóżka

Jeśli twoje dziecko śpi na łóżku o regulowanym podgłówku i podnóżku, Hilding Breakdance nada się znakomicie. Jest to materac przystosowany do takich stelaży, dlatego możesz go z powodzeniem stosować na regulowanym łóżku bez obaw o jego trwałość i właściwości.

Materac dla alergika

Jeśli twoje dziecko cierpi na alergie, Hilding Breakdance również jest odpowiedzią na jego potrzeby. Wyposażony jest w pokrowiec Young, który nie zawiera żadnych substancji będących potencjalnym alergenem ani szkodliwych dla zdrowia, czego potwierdzeniem jest certyfikat OEKO-TEX. Do tego jest łatwo zdejmowalny dzięki zamkowi rozdzielczemu i można go wyprać w domu, w temperaturze nawet do 60oC.

Designerski młodzieżowy materac

Dla nastolatków często bardzo ważna jest warstwa wizualna wszystkiego, co ich otacza. Mają silną potrzebę wyrażania swojej indywidualności. Materac taki sam, jak wszystkie inne? To nie dla nich. Na szczęście Hilding Breakdance to produkt dopracowany w każdym calu. Pokrowiec Young, w który został wyposażony, zwraca uwagę młodzieżowym motywem graficznym.

Oprócz tego jest bardzo wytrzymały i trwały – wysokiej jakości materiał, z jakiego został wykonany, charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie. Dzięki temu nie straci swoich właściwości i przez długie lata będzie komfortowo miękki, jak i wizualnie pozostanie bez zarzutu.