Miękka i otulająca czy może piankowa? Poduszka do łóżka pełni bardzo istotną rolę i koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, która sprawdzi się najlepiej dla nas.  Zapraszamy do lektury!

Poduszka do łóżka: jak ją wybrać?

Jak wybrać najlepszą poduszkę? Warto jest na samym początku zastanowić się nad tym, jakie rodzaje znajdziemy na rynku. Pierwszą kwestią, którą należy brać pod uwagę jest kształt produktu. Oczywiście najbardziej popularne są modele klasyczne – czy jednak to najlepsza możliwa opcja? Naszym zdaniem świetnie nadadzą się też wyroby o ergonomicznym kształcie, które dostosowane są do najnowszych zaleceń medycznych. Idealne sprawdzają się zarówno wśród osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami na tle zdrowotnym, jak i dla tych, którzy chcą zadbać o dobrą kondycję swojego kręgosłupa. Istotną rolę odgrywa także twardość – tutaj mamy analogiczną sytuację, jak w przypadku wyboru materaca. Nie może być ona zbyt miękka, ponieważ odcinek szyjny nie będzie w odpowiedni sposób podparty. Złym rozwiązaniem będzie również model za twardy, bowiem może powodować chociażby dolegliwości bólowe, a także problemy z zasypianiem.

Model dostosowany do Twoich potrzeb

Najlepsza poduszka do łóżka, czyli jaka?Jaka poduszka w takim razie spełni wszystkie nasze potrzeby? Warto jest przyjrzeć się różnego typu wyrobom, które mogą nam gwarantować najwyższą jakość wypoczynku. Ciekawą opcją będzie chociażby poduszka antyzmarszczkowa, dzięki której zmniejszone jest ryzyko występowania zmarszczek. Posiada ona charakterystyczny kształt, a w jej wnętrzu znajdziemy między innymi nowoczesne i antyalergiczne kulki poliestrowe, które gwarantują świetną sprężystość i komfortowe podparcie.  Inna opcja, jaka świetnie może się sprawdzić jest profilowany model o ergonomicznym kształcie. Dlaczego? Między innymi ze względu na jej wypełnienie z pianki termoelastycznej, która reaguje na temperaturę ciała dopasowując się do kształtu odcinka szyjnego i głowy. Jest to świetna opcja dla tych, którzy śpią na boku oraz plecach.

Czy tylko poduszka?

Oczywiście poduszka w parze z materacem odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o prawidłowe podparcie całego ciała, a zwłaszcza kręgosłupa. Jednak, co ważne, nie tylko ona odpowiada za nasz komfort. Ważną rolę odgrywa chociażby pościel: świetnie nada się między innymi kołdra puchowa z naturalnym wypełnieniem. W przyjemny sposób otula ciało, co oddziałuje przede wszystkim na naszą wygodę. Doskonale izoluje ciepło, dzięki czemu wiemy, komfort termiczny zostanie zachowany przez całą noc! Co istotne, bardzo istotną rolę odgrywa też stelaż do łóżka, bez którego bardzo łatwo o uszkodzenia materaca, dlatego chcąc zadbać o swój zdrowy i nieprzerwany sen, nie możemy o nim zapomnieć.

Pamiętajmy, że komfortowy sen ma przełożenie na funkcjonowanie całego naszego organizmu, dlatego warto jest zadbać o porządną regenerację każdej nocy!