Niezależnie od tego, czy sami jesteśmy w trakcie remontu, czy też planujemy go dopiero za jakiś czas, zdecydowanie warto być na czasie z tym, co obecnie cieszy się największą popularnością. Otwórzmy się na nowe idee i inspiracje, a dzięki temu bez problemu odnajdziemy coś wyjątkowego dla naszego wnętrza. 

Gdzie szukać inspiracji? 

W jakim miejscu odnajdziemy sprawdzone informacje na temat tego, co aktualnie znajduje się na szczycie? Rzetelnym źródłem okazać się mogą blogi zajmujące się tą sferą. W Internecie z łatwością trafimy na takie, które prowadzone są przez ekspertów, doświadczonych w tworzeniu wspaniałego wystroju.

Wygodną opcję stanowić będą programy dotyczące aranżacji wnętrz, które są powszechnie dostępne w telewizji. Możemy trafić na takie, w których urządza się konkretne pomieszczenia bądź buduje cały dom od podstaw. Znajdziemy tam wiele przydatnych trików, jak zagospodarować naszą przestrzeń. Ponadto będziemy mogli na własne oczy zobaczyć efekt i ocenić, czy dane element przypadły do naszego gustu.

W zbieraniu inspiracji pomóc mogą również odwiedziny w innych domach. Przekonajmy się, jakie rozwiązania sprawdzają się w mieszkaniach znajomych, zasięgnijmy ich rady, porozmawiajmy na dane tematy. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej odnaleźć odpowiednie elementy.

Największe trendy w wystroju wnętrzPowrót do przeszłości

Obecnie coraz więcej mówi się o ochronie środowiska. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, dlaczego stanowi to tak ważną kwestię. Warto jednak przypomnieć, że przy aranżacji wystroju też możemy przyczynić się do ochrony środowiska. Jak to uczynić? Zrezygnować z kupowania nowych mebli i wykorzystać te już przez nas posiadane.

Idea nadania nowego życia starym przedmiotom nie dość, że staje się coraz bardziej popularna, to jeszcze jest niezwykle ceniona. Technika ta zapewnia starociom i antykom nową młodość, a nam gwarantuje wyjątkowe, niepowtarzalne ozdoby, które dodadzą charakteru naszemu wnętrzu. Nie ma się co dziwić, że to taki hit!

Minimalizm na topie

Bez wątpienia stylem, który wyparł wszystkie inne, jest minimalizm. Ten na pierwszy rzut ona niepozorny nurt zdobywa sobie coraz więcej fanów, którzy tworzą kolejne aranżacje zgodnie z jego myślą. Stonowane, pastelowe kolory, proste dekoracje, bezpretensjonalny wystrój – to przepis na minimalistyczny sukces.

Jeśli chodzi o pasujące ozdoby, idealnie sprawdzą się ceramiczne elementy. Ceramika użytkowa przedstawia mnóstwo opcji, które nadadzą się do naszego domu. W minimalistycznej kuchni ceramiczne talerze bądź filiżanki z pewnością odnajdą swoje miejsce. Ceramika to solidny materiał, który swoją prostotą i delikatnością świetnie towarzyszy minimalizmowi.

Naturalne wnętrza  

Podążanie za ekologią nie kończy się jedynie na wykorzystaniu starych mebli. Również w wyborze tych nowych, coraz częściej kierujemy się naturalnymi, ekologicznymi materiałami. W ten sposób do łask wróciło drewno, które pasuje nawet do nowoczesnych aranżacji. Czy to jako mały element, budulec wyposażenia czy też podłoga – drewno zadowoli nas w stu procentach.

Z tym aspektem wiąże się również powrót do stylu rustykalnego. Propagujący swojskie, przytulne pomieszczenia, w których staromodne meble uważane są za skarb, a drewniane części królują, styl ten rośnie w siłę. Wpływ może mieć na to nasz stresujący tryb życia. Wracając do domu, marzymy o tym, by znaleźć się w komfortowej, bezpiecznej przestrzeni, w której skutecznie możemy się odciąć od reszty świata. W zrelaksowaniu pomoże nam pełne wyposażenie naszego łóżka, którego rola też staje się istotniejsza. Wybór estetycznej, jakościowej pościeli może znacząco zaważyć o odbiorze całej sypialni. Z tego względu powinniśmy zwrócić uwagę też na koce i materac, na jakim śpimy. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzi się koc 130×180, który bardziej posłuży jako dekoracja niż coś do przykrycia. Jednak w przypadku materaca należy wybrać model, który będziemy chętnie używać i który będzie pasować do naszego ciała.

Sprawdzone kolory

Jednym z najchętniej wybieranych kolorów 2022 okazał się zielony. Ta barwa również stanowi wykaz większego zainteresowania naturą. Zielony jest uspokajający i wyciszający, a przy tym sprawdzi się zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Trendy w zasięgu ręki

Warto pamiętać o tym, co aktualnie znajduje się na topie. Wiedza ta pomoże nam w przypadku braku inspiracji lub trudności z wyborem. Podążając za obecnymi trendami, bez problemu będziemy w stanie stworzyć naturalną, komfortową przestrzeń, w której poczujemy się wspaniale. Nie zamykajmy się zatem na ciekawe rozwiązania i nowe pomysły – wiara w nie może bardzo nam się opłacić!