Każdy z pewnością chciałby się wybrać na koncert ulubionego artysty. Jest to wydarzenie, które niewątpliwie wiąże się z dużą ekscytacją i wielkim szczęściem. Koniec końców nie na co dzień mamy okazję spotkać prawdziwe gwiazdy muzyki. Z drugiej strony jednak pójście na koncert wymaga także odpowiedniego przygotowania – nie wystarczy kupić biletu, aby móc się dobrze bawić. Pod uwagę warto wziąć również własne bezpieczeństwo, gdyż koncerty to raczej duże wydarzenia gromadzące nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Są też takie aspekty wiążące się z koncertami, które mogą wywołać u nas spore zdziwienie, dlatego też warto odpowiednio szybciej się z nimi zapoznać.

Warto zapoznać się z regulaminem koncertu

Nikt z nas nie przepada raczej za czytaniem regulaminów, jednakże wybierając się na koncert, warto być świadomym tego, co jest dozwolone, a co nie. W innym wypadku możemy się gorzko rozczarować, jeśli ochrona nie będzie chciała wpuścić nas na teren koncertu. Przede wszystkim dobrze jest się zapoznać z listą dozwolonych rzeczy, które można wnieść na wydarzenie. Regulaminy bardzo często zabraniają wnoszenia dużych przedmiotów, plecaków, alkoholu, a nawet jedzenia czy innych napojów. Zazwyczaj może być to jedynie mała butelka wody, która jeszcze nie została otwarta. Inne napoje czy przekąski można kupić w barze na terenie obiektu. Poza tym oczywiście zabronione jest wnoszenie rzeczy niebezpiecznych, np. noży. Niekiedy nawet, aby móc wejść na teren koncertu, wymagane jest zastosowanie się do założonego dress code’u. Zapoznając się więc z regulaminem, oszczędzamy sobie stresu i jesteśmy w stanie odpowiednio się przygotować na dzień koncertu.

Przygotuj się na długie oczekiwanie

Rzeczy, które warto wiedzieć przed pójściem na koncertKażdy, kto nigdy wcześniej nie był na koncercie, nie jest też świadomy tego, z jak długim oczekiwaniem może się on wiązać. Co to oznacza? Oznacza to, że po przybyciu na miejsce koncertu z całą pewnością nie zostaniemy od razu wpuszczeni do obiektu, w szczególności jeśli zakupiliśmy bilety na otwartą płytę. Nieskończenie długie kolejki pod arenami koncertowymi to już normalne zjawisko, na które musimy się po prostu przygotować. Dlatego też zaleca się, aby na koncert nie przyjeżdżać w ostatnim momencie, nawet jeśli posiadamy bilet na konkretne miejsce. Kolejka do wejścia niestety nas zobowiązuje. Pamiętajmy, że nie tylko nam zależy na zobaczeniu i wysłuchaniu danego wykonawcy. Poza tym nierzadko pod areną koncertową możemy znaleźć osoby, które już stoją od wielu godzin, aby zająć jak najlepsze miejsce. Czasem więc okazuje się, że długie oczekiwanie jest opłacalne!

Nie opuszczaj szybko swojego miejsca

Koniec koncertu i zejście artysty ze sceny to niewątpliwie najgorszy moment całego wydarzenia. Jednakże nie ma zbyt wiele sensu w tym, aby momentalnie opuszczać swoje miejsce i kierować się w stronę wyjścia. Po pierwsze dlatego, że w ten sposób działają wszyscy inni uczestnicy koncertu, co może powodować tworzenie się niebezpiecznej sytuacji. Przez fakt, iż każdy chce jak najszybciej opuścić obiekt, często powstaje duży tłok, a kto tak naprawdę ma ochotę być jego częścią? Po drugie, nie warto szybko opuszczać swojego miejsca również z tego względu, że artyści często jeszcze powracają na scenę. Niekiedy jest to część programu koncertowego, jednak zazwyczaj to publiczność wywołuje powrót wokalisty. Byłoby więc szkoda, gdybyśmy za szybko opuścili arenę koncertową i nie obejrzeli finalnego występu. Z pewnością wolelibyśmy także wysłuchać muzyki ze swojego miejsca, aniżeli z samego środka dużego tłumu kierującego się w stronę wyjścia. Wniosek nasuwa się więc sam – nie warto przedwcześnie się zbierać. Uzbrójmy się w cierpliwość, gdyż może jeszcze artysta wróci na scenę.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Mówiąc o tak dużym wydarzeniu, jakim jest koncert, tłumy ludzi są tutaj nieuniknioną kwestią. Z tego też względu zachowanie bezpieczeństwa może być trudne, nie tylko jeśli chodzi o potencjalne kradzieże, ale także zachowanie uczestników imprezy. Nigdy nie wiemy, na kogo się natkniemy i czy ta osoba nie jest skłonna do wzniecania konfliktów i bójek. Powinniśmy być zatem ostrożni, pamiętać o kulturze, a ponadto zabezpieczyć swoje cenne własności, w szczególności telefon czy dokumenty. Swój bagaż warto nawet zostawić w specjalnie przeznaczonej do tego szatni, a tym samym nie martwić się o ewentualny rabunek. Nie zapominajmy też o dokładnym przeczytaniu regulaminu – może on zawierać wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, takie jak procedury ewakuacyjne czy zalecenia dotyczące zachowania w przypadku nagłych sytuacji.

Nie bierz ze sobą zbyt wielu rzeczy

Wracając jednak jeszcze do kwestii zabezpieczenia własnego bagażu, przede wszystkim warto po prostu pamiętać o tym, aby niepotrzebnie nie brać ze sobą zbyt wielu rzeczy. Na koncert wystarczy tak naprawdę wziąć ze sobą jedynie dobry humor – nawet telefon nie jest tutaj potrzebny! Podczas wydarzenia najważniejsze jest to, aby się dobrze bawić, a nie martwić uwiecznieniem każdego momentu w aparacie telefonicznym. Poza tym zbyt duży bagaż może stanowić przeszkodę do wejścia na arenę koncertową. Przy każdym tego typu wydarzeniu ochrona dokładnie sprawdza zawartość torebek i plecaków. Tak też więc to, co nie jest nam potrzebne, najlepiej po prostu zostawić w domu, a tym samym nie trzeba przejmować się faktem, czy zostaniemy wpuszczeni do obiektu. Co więcej, o mniejszą torebkę łatwiej zadbać niż o duży plecak. Miejmy zawsze na uwadze potencjalnych rabusiów, dla których tak spora impreza to doskonała okazja do przywłaszczenia sobie cudzych własności.

Po udanym koncercie nie zapominajmy jednak o treściwym wypoczynku. Jest on możliwy jedynie z odpowiednio dobranym do naszych potrzeb materacem. Aby więc wybrać właściwy model, ważna jest nie tylko jego cena, ale także właściwości. W sklepach w Toruń z pewnością znajdziemy dla siebie idealne rozwiązanie.

Koncert to pełne ekscytacji i niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostaje w naszej pamięci. Jednakże, aby mógł być on faktycznie udany, warto się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy mieć świadomość procedur, które występują przed i w czasie koncertu. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zapoznanie się z regulaminem wydarzenia, aby uniknąć niechcianych problemów, związanych np. z wnoszeniem na arenę koncertową niedozwolonych przedmiotów. Stosując się jednak do powyższych wskazówek, nie powinniśmy natknąć się na żadne trudności.