Zakup materaca to decyzja, której nie podejmujemy z dnia na dzień. Taki krok w kierunku zachowania zdrowego wypoczynku musi być dokładnie przemyślany, gdyż w przeciwnym wypadku możemy zapomnieć o wygodzie i prawdziwie regenerującym śnie. Aby też mieć pewność co do zakupu konkretnego modelu materaca, wielu z nas decyduje się na jego wcześniejsze przetestowanie. Jednak aby ten test mógł przynieść oczekiwane odpowiedzi, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób do niego podejść. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo testować materace SleepMed!

Określenie swoich potrzeb

Tak jak w przypadku zakupu każdego innego produktu, tak samo w przypadku nabycia nowego materaca SleepMed najpierw musimy określić swoje potrzeby i oczekiwania względem idealnego podłoża do snu. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ powinniśmy pamiętać, że wygoda jest subiektywnym czynnikiem i każdy z nas odczuwa ją w inny sposób. Co więcej, wielu z nas posiada dodatkowe wymagania, których przyczyną są ewentualne problemy zdrowotne. Jedni będą potrzebowali większego wsparcia kręgosłupa w czasie snu, zaś drudzy zwracają uwagę na właściwości antyalergiczne akcesoriów sypialnianych. Określenie swoich oczekiwań jest więc istotne z tego względu, iż materac powinien stanowić podstawę zdrowego wypoczynku. Jeśli jest on zbyt twardy, my nie będziemy w stanie znaleźć wygodnej pozycji snu, a w efekcie nasz sen będzie płytki i mało treściwy. Ważne są zatem nie tylko takie kryteria jak cena czy rozmiar materaca – skoro już inwestujemy w dobrej jakości podłoże SleepMed, warto byłoby skupić się na własnych wymaganiach, aby produkt faktycznie mógł zapewniać nam zdrowy sen.

Przygotowanie do testu

Testowanie materaca SleepMed: jak powinno przebiegać?

Udało Ci się już określić stopnień twardości materaca i jego dodatkowe właściwości? Przyszedł więc czas na odpowiednie przygotowanie do testu. Okazuje się bowiem, że nie wystarczy wiedzieć, jakiego modelu materaca poszukujemy, ale także kluczowym aspektem jest przykładowo to, w jaki sposób jesteśmy ubrani. Pamiętajmy, że w czasie wypoczynku stawiamy na wygodne ubrania, najczęściej właśnie piżamę, dlatego też podczas testu powinniśmy być równie komfortowo odziani. W przeciwnym wypadku może okazać się, że materac jest jak najbardziej wygodny, ale to sztywne jeansy czy innego typu krępujące ubrania nie pozwalają nam odczuć wygody. Testowanie materaca powinno też przebiegać w spokojny sposób – warto zatem posiadać pewien zapas czasu, aby bez pośpiechu móc ocenić komfort oferowany przez dany produkt. Jeśli z kolei dzielimy jedną przestrzeń wypoczynkową z partnerem, go również należy uwzględnić podczas testowania materaca. W pojedynkę nie będziemy w stanie ocenić działania materaca, zwłaszcza pod kątem jego zdolności do redukcji przenoszenia ruchu. Poza tym trudno będzie nam też stwierdzić, czy dany model spełni oczekiwania partnera.

Ocena twardości i wsparcia

Testowanie materaca SleepMed przede wszystkim wiąże się z oceną jego twardości, a tym samym zdolności do wsparcia ciała w czasie snu. Trudno jednak stwierdzić, czy dana twardość jest dla nas odpowiednia, przeznaczając na test jedynie kilka minut. Na materacu warto poleżeć nieco dłużej, a w tym czasie testować różne pozycje, aby przekonać się, czy podłoże zapewnia dostateczne wsparcie oraz komfort. Może też okazać się, że pierwsze wrażenie nie jest zbyt pozytywne, ale po kilkunastu minutach spędzonych na materacu uznajemy, iż jego stopnień twardości jednak nam odpowiada. Tego typu przypadki występują w szczególności wtedy, gdy dotychczas wypoczywaliśmy na miększym materacu lub wykonanym z innego wypełnienia. Ocena wsparcia będzie tutaj wiązać się także z szybkością reakcji podłoża na ciepło i ciężar ciała. Warto zwrócić uwagę na to, czy materac dostosowuje się do naszych indywidualnych kształtów, czy może jest na tyle stabilne, że nie zapewnia elastyczności. Ruch na materacu, podczas zmiany pozycji, również nie powinien być utrudniony – materac powinien reagować na nacisk naszego ciała, nie krępując naszych ruchów. Dlatego też warto przetestować modele piankowe SleepMed, a w szczególności materac SleepMed Comfort Plus, który w swoim wypełnieniu stawia na piankę termoelastyczną VitaRest. Jest to materiał doskonale dostosowujący się do anatomicznej budowy ciała człowieka, zapewniając pełen komfort, a jednocześnie odpowiednio stabilizując sylwetkę. Reaguje on bowiem na ciepło i ciężar użytkownika, dzięki czemu staje się bardziej plastyczny i dopasowuje się do krzywizn ciała. Podczas testowania materaca warto jednak dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy wypełnienie wraca do swojej pierwotnej formy po opuszczeniu materaca. Jeśli w wyniku użytkowania powstają na nim odkształcenia, powinniśmy wiedzieć, że tego typu produkt cechuje się niską trwałością, a w konsekwencji szybko ulegnie zużyciu i nie będziemy mogli zbyt długo cieszyć się wygodnym wypoczynkiem. Warto przy tym także przeprowadzić ocenę krawędzi materaca – w tym celu należy usiąść na jego brzegach, aby ponownie upewnić się, czy materac cechuje się wytrzymałością i czy nawet w tych miejscach zapewnia stabilność oraz komfort. Tego typu test z pewnością zda natomiast model SleepMed Hybrid Supreme, który na swoich bokach stosuje piankę FlexiFoam wykazującą dużą odporność na eksploatację. Nie ulega ona więc odkształceniom, nawet w wyniku codziennego użytkowania. Materac Hybrid Supreme jest zatem idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają wysokiej jakości produktu na długie lata.

Testowanie redukcji przenoszenia ruchu

Jeśli poszukujemy materaca podwójnego, podczas testu z partnerem warto także zwrócić uwagę na zdolność podłoża do redukcji przenoszenia ruchu. Jest to istotne z tego względu, że ruchy jednego użytkownika w czasie snu mogą zakłócać wypoczynek tego drugiego. Odpowiednio dobrany materac nie powinien nawet wskazywać na obecność drugiej osoby wypoczywającej obok. To szczególnie ważny aspekt dla tych par, które nie lubią spać we wspólnych objęciach, a cenią sobie osobistą przestrzeń wypoczynku. Wtenczas dobrym rozwiązaniem może być materac SleepMed Hybrid Comfort Plus. Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych cechuje się on doskonałą elastycznością punktową – każda ze sprężyn działa niezależnie od pozostałych, a więc nie jesteśmy w stanie odczuć ruchów partnera.

Testowanie materaca SleepMed jest zatem procesem, który warto przeprowadzić z odpowiednim zaangażowaniem i przygotowaniem. Jedynie w ten sposób będziemy w stanie ocenić, czy dany produkt spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Warto również poświęcić czas na to, aby przetestować różne warianty. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i będziemy mogli cieszyć się maksymalnym komfortem przez wiele lat użytkowania.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort Plus, Hybrid Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.