Każdy student pierwszego roku medycyny uczy się, że jakość snu ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie. Zresztą nie trzeba zostawać doktorem, aby znać przysłowie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” lub po prostu wszystko, czego uczyli nas pierwsi wychowawcy: dobrze spać, to zdrowo żyć. Materace wysokoelastyczne Hilding stanowią właśnie spełnienie mądrości potocznej i naukowej – zapewniają zdrowy sen.

Czym są materace wysokoelastyczne?

Poznajmy materace wysokoelastyczne. Ich niezaprzeczalne zalety oraz zaawansowanie technologiczne przedstawimy na przykładzie wyznaczających w tej dziedzinie normy materacy słynnej, skandynawskiej firmy Hilding (niedługo już doczekamy się 100 lat nieprzerwanej działalności tej znakomitej marki!).

Podstawowe informacje są następujące. Rodzaj materaca, który nazywamy wysokoelastycznym, zawdzięcza swoją swoistość specjalnego gatunku piance. Materac z pianki wysokoelastycznej to dość nowa rzecz na rynku – nie mógłby powstać, gdyby nie nowoczesna technologia (gałąź chemii przemysłowej) stosowana do wytworzenia tzw. zimnej pianki. Ktoś dobrze pomyślał: materace piankowe wysokoelastyczne wykorzystują naukę do tego, do czego powinna służyć – są niezwykle komfortowe i użyteczne, a przy tym tworzone relatywnie niskim nakładem kosztów, a więc nieco tańsze niż materace innych rodzajów. I o to chodzi. Niżej wrócimy jeszcze do pozostałych charakterystyk tworzywa, z których są zbudowane, a także powiemy więcej o ich praktycznych cechach.

Materac wysokoelastyczny – rodzaje

Czy materac wysokoelastyczny jest dobrym wyborem?Możemy wyróżnić rodzaje materacy wysokoelastycznych na podstawie ich budowy. Przede wszystkim typ pianki ma znaczenie. Jej jakość odpowiada za nasz zdrowy sen, nasze zdrowie, pomyślne użytkowanie materaca. Po drugie: konstrukcja może zawierać nie tylko piankę wysokoelastyczną, lecz także inne rodzaje pianek. Wtedy budowę należy nazwać hybrydową. Dotyczy to także połączenia pianek wysokoelastycznych z elementami kieszeniowymi (to zestawienie bywa uznawane za jedno z najlepszych od strony użytkownika). Przypatrzmy się bliżej.

Materace Hilding Modern i Hilding Foxtrot gwarantują tę samą jakość, ale jej zapewnienie w obu przypadkach zależy od innych czynników. Możemy wybierać. Ten drugi materac posiada prostszą budowę wewnętrzną, gdy zajrzymy pod pokrowiec zobaczymy jednolitą masę pianki (7 stref twardości) wysokoelastycznej. Model Modern składa się zaś ze zróżnicowanych warstw, ułożonych jedna na drugiej. Nic z tego w przypadku produkcji Hilding oczywiście nie przesądza o naszym komforcie – oba modele sprawdzą się tak samo dobrze. Warto tylko wiedzieć, że przy wyborze będą liczyć się po prostu nasze preferencje. Aby wybrać dobry dla siebie (lub innych osób dzielących z nami miejsce snu) materac z pianki wysokoelastycznej, najlepiej udać się do jednego z salonów Hilding i wykonać test – położyć się na materacu, poczuć jego działanie, zasięgnąć informacji o parametrach technicznych u wykwalifikowanych sprzedawców.

Dlaczego warto spać na materacu wysokoelastycznym?

Warto używać materacy wysokoelastycznych, z wielu powodów. Nie na darmo długo trwały prace nad pianką High Resilience. Udało się stworzyć materiał doskonały. Albowiem materac z pianki wysokoelastycznej wykazuje właściwości prozdrowotne: koryguje postawę, dba o niezakłócony i przyjemny sen, pozwala odpocząć naszym mięśniom, dostosowuje się do ciała i jego temperatury. Dość powiedzieć, że materace wysokoelastyczne są nie bez powodu polecane przez fizjoterapeutów. Inne zalety to trwałość i długowieczność (materac nie niszczy się), możliwie dobry poziom higieny (wentylacja, odprowadzanie wilgoci). Jest to także propozycja skierowana do alergików, którzy mogą bez przeszkód używać materacy wysokoelastycznych. Najważniejsze: już pierwsza noc na dobrym materacu z pianki wysokoelastycznej sprawi, że będziesz przekonywał do niego innych. Twoim argumentem będzie „komfort”.

Czy spanie na materacach wysokoelastycznych ma jakieś wady?

Załóżmy, że mamy do czynienia z wysokiej klasy materacem wysokoelastycznym (np. Hilding). Wtedy na pytanie należy odpowiedzieć: nie są znane wady, ujemne cechy lub jakiekolwiek niedogodności związane z używaniem materaca z pianki wysokoelastycznej. Musimy wiedzieć, że zimna pianka jest nowym osiągnięciem nauk chemicznych, jest materiałem znacznie przewyższającym użytkowymi własnościami pianki poprzedniej generacji i dziś to właśnie materace wysokoelastyczne wyznaczają normę, według której ocenia się wady i zalety. A norma obowiązuje – przynajmniej do czasu następnego przełomu technologicznego na polu poszukiwania możliwie najlepszych materiałów do budowy materaca.

Materace wysokoelastyczne – co mówią eksperci?

Kogo możemy uznać za eksperta w dziedzinie, którą się zajmujemy? Kto może profesjonalnie wypowiedzieć się w tematach: zdrowie i sen, funkcjonalność materacy i ich budowa, w końcu zadowolenie użytkowników (dokładnie wykazywane w ankietach badawczych)? Będą to specjaliści od zaburzeń snu, fizjoterapeuci i lekarze innych specjalności, potem inżynierowie i projektanci materacy, którzy znają dane testów i właściwości materacy, a w końcu sami użytkownicy, którym materac ma służyć. Otóż wszystkie te grona są zgodne: materac z pianki wysokoelastycznej jest zdrowy, wygodny i trwały. Przyjrzyjmy się temu bliżej na konkretnych przykładach.

Najpierw model Hilding Conga. Spotykamy tu rozwiązania wiodące. Wśród czterech pianek typu hi-tech znajdują się dwie pianki (warstwy) wysokoelastyczne. Wnętrze konstrukcji kryje siedem stref twardości – to trochę jak bajka Andersena o księżniczce na ziarnku grochu. Dalej: pełna reakcja inteligentnych tworzyw na ciepłotę ciała (chłodzenie w lecie, ogrzewanie w zimie), uniwersalność względem nacisku i obciążenia (materac dobry dla niemowląt i zapaśników wagi superciężkiej). Główne punkty powierzchni zyskały dodatkowe wsparcie – okolice ramion sylwetki śpiącego człowieka zostały wyposażone w opracowaną laboratoryjnie piankę wysokoelastyczną FloFom. Nic dodać, nic ująć.

Następny doskonały materac od Hilding to model Boogie. Producent i tym razem nie obniża poprzeczki. Ciężar ciała materac przyjmuje na całej powierzchni równomiernie, nowa pianka wysokoelastyczna FloForm „robi swoje”. Boogie posiada unikalne łączenie z lateksem syntetycznym o właściwościach higienicznych. Pokrowiec odprowadzający nadmiar wilgoci oraz gwarancja 15 lat niezawodności dopełniają obrazu.

Niezwykle ciekawie prezentuje się również Hilding Rock & Roll. To materac piankowy wysokoelastyczny z pianki o strukturze otwartokomórkowej. Rozwiązanie skutkuje doskonałą wentylacją oraz niezrównaną trwałością. Możemy go montować na podstawach z regulowaną wysokością (np. łóżka z unoszonym podgłówkiem). Materac można prać, a więc zawsze utrzymać najwyższy poziom higieny. Rock & Roll docenią może najlepiej osoby uprawiające sport, ponieważ sen na nim znakomicie regeneruje zmęczone mięśnie. To także idealny materac dla pary.

Dlaczego warto wybrać materace wysokoelastyczne Hilding?

Hilding z dumą używa nazwy „filozofia” na określenie swojej działalności. Do wspinania się na ten wysoki poziom myślenia o swoich produktach ta marka ma pełne prawo. Hasłami najczęściej przywoływanymi przez Hilding są: „ergonomia, mikroklimat, higiena, wzornictwo, wytrzymałość i ochrona środowiska”. Postawienie na udoskonalanie tych jakości i osiągnięcie w tym dążeniu mistrzostwa sprawiają, że wzorowe spełnienie przez Hilding narzuconych sobie standardów – materializuje się w produktach najwyższej jakości. Hilding pozostaje liderem od roku 1939. To naprawdę wspaniała karta tradycji i historii. Hilding ma swoje główne siedziby w Szwecji. Prezentuje konsekwentnie skandynawski styl: prostota, jasność, dopracowanie szczegółów, minimalizm, najwyższa jakość. Hilding dostarcza swoje materace we wszystkie zakątki świata. Nieco żartobliwie można na koniec powiedzieć: nie ważne, czy jesteś Aborygenem, Europejczykiem, czy Eskimosem – materace Hilding będą dla Ciebie dobre.