Problem bezsenności dotyka co dziesiątą osobę, a mowa tutaj tylko o tzw. bezsenności przewlekłej, czyli trwającej dłużej, niż okres trzech tygodni. Zaburzenia snu stają się co raz bardziej powszechne, a na dzień dzisiejszy szacuje się, że dotyczy nawet 30% ludzi żyjących na całym ziemskim globie. Jednym z głównych czynników poza takimi zewnętrznymi jak stres czy styl życia jest także po prostu wiek. Wraz z wiekiem rośnie częstość zaburzeń snu, które są krótkotrwałe i mogą trwać od kilku do kilkunastu dni. U seniorów obserwuje się zaognienie problemu, co wynika głównie z przyspieszeniem fazy snu (wcześniejsze kładzenie się spać i wcześniejsza pobudka) oraz podejmowanych drzemek w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego materaca dla naszych dziadków, babć i po prostu seniorów w podeszłym wieku. Odpowiedzią producenta materacy Hilding na potrzeby najstarszej grupy konsumenckiej jest materac Hilding Zorba – idealny dla najstarszych, ale nie tylko, bo również dla par o znacznej różnicy wagowej.

Co zrobić, aby nasi najstarsi członkowie rodziny dobrze spali?

Hilding Zorba - materac odwracalnyNiesłychanie ważna w przypadku osób starszych jest higiena snu. W pierwszej kolejności powinno więc się zastosować ogólne sposoby ułatwiające zasypianie oraz takie, które nie powodują zaburzeń fazy snu. Wieczorem należy spożyć lekką kolację i kategorycznie należy unikać ciężkostrawnych potraw, kawy i mocnej herbaty. Zalecane jest również podejmowanie aktywności fizycznej w ciągu dnia – wystarczy spacer lub nieskomplikowane zajęcia ruchowe. Oprócz samego przygotowania organizmu do snu należy zadbać o pomieszczenie, w którym senior będzie przebywać. Po pierwsze, należy wywietrzyć sypialnię i zasłonić okna. Po drugie, temperatura panująca w pokoju powinna ułatwiać zasypianie, w przypadku osób starszych musi być nieco cieplej. Po trzecie, z boku warto postawić szklankę z wodą na wypadek, gdyby seniora obudziła chęć napicia się. Po czwarte i najważniejsze lub jak to mówią Brytyjczycy: „last but not least” – sam materac na którym osoba starsza wypoczywa, powinien być miękki i dopasowujący się do krzywizny ciała. Często okazuje się, że materac czy poduszka nie były wymieniane od 10 lat – jest to najwyższy czas, kiedy warto pomyśleć o zmianie, a najlepiej sięgnąć po model Hilding Zorba.

Co wyróżnia Hilding Zorba od pozostałych modeli?

Materac Hilding Zorba wyróżnia na tle pozostałych konkurencyjnych modeli budowa na bazie 7-strefowej sprężyny kieszeniowej, która pozwala na reagowanie i dopasowanie się do każdej krzywizny ciała. Dodatkowo zastosowane materiały powodują, że Hilding Zorba posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. To efekt zastosowania specjalnej pianki Flexifoam, zapewniającej dodatkowo uczucie miękkości. Produkt ten posiada także niesamowitą odporność na wszelkiego rodzaju odkształcenia za sprawą zastosowania dodatkowej pianki lateksowej (o wys. 3,5 cm), która sprawia, że produkty firmy Hilding nabierają charakterystycznej sprężystości i elastyczności. Model ten dostępny jest tylko i wyłącznie w pokrowcu Silver (możliwość prania w 60*C), który cieszy się dużą popularnością ze względu na jego możliwość częstego prania, co pozwala na zachowanie jeszcze większej higieny snu. W tym przypadku na koniec warto także podkreślić, że wkład materaca objęty jest aż 5-letnią gwarancją, co sprawia, że jako potencjalny konsument możesz spać jeszcze spokojniej.