Makijaż stwarza dla nas niezwykłe pole do popisu. Możemy zaopatrzyć się w najróżniejsze produkty, często o nietypowych, ciekawych kolorach. Jak jednak wiedzieć, że kosmetyki, które zakupimy, będą nam pasować? Powinniśmy poznać różne techniki make up’u, aby za każdym razem wyglądał on korzystnie. Dobór makijażu do kształtu twarzy jest jedną z nich. Dowiedz się, jaki typ makijażu będzie dla Ciebie idealny!

Jaki może być kształt twarzy?

Na pewno zauważyliśmy, że twarze poszczególnych osób się różnią. Wpływa na to nie tylko różny kolor oczu, karnacji czy znaki szczególne, ale też kształt twarzy. On również może znacząco oddziaływać na to, jakie sprawiamy wrażenie. Znajomość swojego kształtu twarzy jest bardzo przydatna. Może pomóc nam dokonać odpowiedniego wyboru w przypadku fryzury, doboru okularów, kolczyków czy też malowaniu się. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tym zagadnieniem, warto poznać podstawowe kształty twarzy. Będzie to przede wszystkim twarz owalna, okrągła, podłużna, kwadratowa, trójkąta i w kształcie serca oraz diamentu. To właśnie one są najczęściej spotykane. Jak jednak ocenić, który typ pasuje do nas? Możemy to z łatwością zrobić samodzielnie. Potrzebny będzie jedynie telefon komórkowy, za pomocą którego możemy zrobić sobie zdjęcie całej twarzy. Następnie, korzystając z edytora, poprowadźmy linię w pionie oraz poziomie. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, czy nasza twarz jest dłuższa niż szersza, czy może też na odwrót. Niezbędne będzie ponadto przyjrzenie się swojemu podbródkowi – zastanówmy się, czy jest bardziej spiczasty, kwadratowy czy może zaokrąglony. Dzięki temu będziemy mogli dojść do wniosku, który kształt twarzy – okrągły, podłużny, a może kwadratowy – jest tożsamy z naszym. Bez wątpienia jest to wiedza, która będzie dla nas użyteczna. Zdając sobie sprawę z tego, jaki kształt twarzy posiadamy, możemy lepiej dopasować sposób, w jaki nakładamy makijaż czy też akcesoria, które wybieramy. Możemy wyszukać celebrytów, którzy mają ten sam rodzaj twarzy co my i przyjrzeć się ich zdjęciom dla inspiracji. Dzięki temu będziemy mogli sami określić, jakie rzeczy się sprawdzają, a jakie niekoniecznie.

Makijaż dla owalnej twarzy

Owalna twarz jest uznawana za najbardziej pożądaną. Uważa się, że ma idealne proporcje. Z tego względu nie jest tu konieczny silny makijaż, a bardziej delikatne podkreślenie naturalnie współgrających rysów. Zarówno rozświetlacz, jak i róż możemy nałożyć po bokach twarzy, co pociągnie twarz optycznie w górę. Koniecznie zdecydujmy się na konturowanie, które podkreśli symetryczność całości.

Makijaż dla okrągłej twarzy

Kształt twarzy a styl makijażuMakijaż w pozostałych przypadkach często polega na tym, aby jak najbardziej upodobnić się do owalnego kształtu. Dlatego u okrągłej twarzy będzie zależało nam na tym, aby sprawić, że kości policzkowe stały się bardziej widoczne, a rysy wyraźniejsze. Postawmy na ostry, zdecydowany kontur i wyraziste oczy, które odwrócą uwagę od okrągłego kształtu. Nakładając rozświetlacz oraz róż, skoncentrujmy się na centrum twarzy, tak aby na tym skupiało się spojrzenie innych, a nie na bokach. Okrągła twarz może być wielkim atutem. Jej łagodność i delikatność powoduje, że bardzo długo zachowuje młody wygląd.

Makijaż dla kwadratowej twarzy

W przeciwieństwie do okrągłej twarzy, kwadratowej nie brakuje wyrazistości i ostrości. Z tego względu tutaj ważne będzie zaokrąglenie i złagodzenie. Możemy to zrobić za pomocą różu, którego nałożymy na środek twarzy, a następnie będziemy blendować w dół. Dzięki temu twarz zostanie optycznie zwężona. Bronzer należy nanieść tuż pod kośćmi policzkowymi, a rozświetlaczem przejechać od skroni, po łuki brwiowe i aż po najwyższy punkt kości policzkowych. Mimo że zależy nam na złagodzeniu, nie wahajmy się przed podkreśleniem oczu oraz ust, które w większości kwadratowych twarzy są dużymi atutami.

Makijaż dla twarzy w kształcie serca

Osoby posiadające twarz w kształcie serca wyglądają oryginalnie i ciekawie. Z odpowiednim makijażem mogą prezentować się jeszcze bardziej wspaniale. Nakładając kosmetyki, warto skupić się na tym, aby zmniejszyć duże czoło, którym wyróżniają się posiadacze tego kształtu twarzy. Bronzer okaże się tu bardzo przydatny. Nie zapomnijmy o różu, który powinien być umiejscowiony po bokach twarzy. Oprócz kości policzkowych i mostku nosa, rozświetlacz dobrze nałożyć ponadto pod łukami brwiowymi.

Co zrobić, aby makijaż dobrze wyglądał?

Dopasowując makijaż do kształtu naszej twarzy, możemy być pewni, że podkreśli on naszą urodę i będzie do nas pasował. Kiedy zatem już znajdziemy idealny dla siebie typ makijażu, warto zastanowić się, co zrobić, aby dobrze się trzymał i wyglądał estetycznie przez cały czas. Bardzo przydatnym kosmetykiem będzie puder, którego zadaniem jest utrwalenie nałożonych przez nas produktów. Brak niedoskonałości i wyprysków, które mogłyby się nieciekawie prezentować, zapewni nam za to zdrowy styl życia. Mowa tu zarówno o zróżnicowanej diecie, pełnej witamin i cennych składników odżywczych, a także o regularnym wysypianiu się. Kwestia ma o wiele większy wpływ na stan naszej cery, niż mogliśmy wcześniej przypuszczać. Jeśli nie będziemy się wysypiać, nasza skóra stanie się szara i matowa. Pod oczami pojawią nam się cienie, które nawet z użyciem dobrego korektora może być ciężko zakryć. Brak snu prowadzi do spadku odporności, co może też przyczynić się do pojawienia się pryszczy czy krost. Nawet jeśli nałożymy makijaż, kiedy nasza cera będzie w takim stanie, nie będzie się on dobrze prezentował. To dlatego tak ważne jest, aby zatroszczyć się nie tylko o dobór odpowiednich kosmetyków, ale też kompleksową pielęgnację. W przypadku regularnego wysypiania się możemy liczyć na pozytywne działanie dobrze dopasowanego materaca. Zainteresujmy się modelem o korzystnych właściwościach i większym, bardziej komfortowym rozmiarze, takim jak https://sleepinghouse.pl/135-materace-120×200. Jeśli będziemy go używać, bez wątpienia uda nam się skutecznie wypocząć. Nasz organizm się zregeneruje, a skóra odzyska dawny blask.

Nasz makijaż nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli? Spróbujmy nakładać go zgodnie ze wskazówkami dla naszego kształtu twarzy! To bardzo prosta technika, która pozwala malować się w taki sposób, aby skutecznie podkreślić naturalną urodę i dobrze się prezentować.

Przeczytaj także: 

  1. Jak skutecznie walczyć z zaburzeniami snu?
  2. Jak dobrać materac dla partnerów o dużej różnicy wagowej?
  3. Jaki materac powinna wybrać osoba otyła?