Zależy Ci na optymalnym komforcie i wygodzie? Koniecznie zapoznaj się z właściwościami materacy zbudowanych na bazie innowacyjnych sprężyn. 

Materace sprężynowe – charakterystyka 

Materace sprężynowe to świetne produkty, które mają zapewnić Ci zdrowy i regenerujący sen. Charakteryzują się wysoką elastycznością punktową i niwelują drgania podłoża, wynikające z ruchów osoby śpiącej obok. Te modele sprawdzą się świetnie w przypadku par, seniorów oraz osób aktywnych. Konstrukcja oparta na sprężynach sprawia, że materace odciążają mięśnie oraz stawy i pozwalają na ich głęboką regenerację. Materace sprężynowe dzielą się na kilka podtypów. W pierwszych z nich – kieszeniowych, sprężyny pracują niezależnie i znajdują się w oddzielnych kieszeniach, co zapewnia użytkownikowi optymalny komfort. Drugi typ to materace multipocket, w których zagęszczenie sprężyn jest większe, co przekłada się na świetną elastyczność podłoża. Ostatnia kategoria to materace Pocket plus. Do ich konstrukcji wykorzystuje się wiele drobnych sprężynek, które mogą mieć nawet 15 cm wysokości.

Elastyczność i sprężystość 

Materace sprężynowe - u kogo sprawdzą się najlepiej?Hilding Flamenco to produkt należący do kategorii materacy multipocket. Charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową i gwarantuje kręgosłupowi odpowiednią stabilizację i wsparcie. Jest to idealny materac dla par, odznaczających się dużą różnicą wagową. Dodatkową sprężystość zawdzięcza się profilowanej płycie lateksowej, która została umieszczona po jednej stronie materaca. Po przeciwnej stronie użyto wysokoelastycznej pianki, która dodatkowo wpływa na komfort i wygodę. Cała struktura materaca umożliwia jego odpowiednią wentylację i pozwala mu pozbywać się nadmiaru wilgoci. Jeden z pokrowców do wyboru – Tencel, został wykonany z nowoczesnych włókien i posiada właściwości antyalergiczne. Nie podrażnia wrażliwej skóry i w naturalny sposób zapobiega rozwojowi bakterii. Drugi pokrowiec to Velvet. Odznacza się miękkością i delikatnością. Ponadto, wykorzystuje technologię Purotex, która zwalcza alergeny.

Ochrona przed pleśnią

Drugi materac warty uwagi to Hilding Lambada. Został skonstruowany z siedmio-strefowego systemy drobnych sprężynek Pocket Plus, które wpływają na sprężystość i wysoką elastyczność punktową. Dzięki tym cechom materac sprawdzi się znakomicie w sypialni pary. Przemyślana i dopracowana konstrukcja sprawia, że sylwetka będzie odpowiednio zabezpieczona i amortyzowana w miejscach naturalnych krzywizn. Wstawienie grubej warstwy lateksu sprawia, że materac zmniejsza napięcie mięśniowe, a płyta naturalnego kokosa zabezpiecza kręgosłup. Co więcej, dostępny w zestawie pokrowiec wykorzystuje technologię Purotex. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu materac ma zapewnioną ochronę przed rozwojem pleśni, grzybów, bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. Pokrowiec dostępny w zestawie – Probiotex, posiada zdolność redukcji alergenów.

Materace opisane w tym artykule to produkty najwyższej jakości, które znacznie poprawią jakość Twojego snu.