Sen pozwala człowiekowi poprawnie funkcjonować w ciągu dnia – umożliwia prawidłowy rozwój, regenerację oraz zapewnia dobre samopoczucie. Wybór odpowiedniego materaca to w dużej mierze kwestia indywidualna, ponieważ na uwadze należy mieć wagę, preferowaną twardość czy stan zdrowia użytkownika. Jaki zatem model kupić, aby służył przez lata i zapewniał efektywny sen? Z pomocą przychodzą materace z kokosem!

Czym są materace z kokosem? 

Każdy wyprodukowany model posiada pewne podobieństwa, dzięki którym łatwo można je zaklasyfikować do konkretnej kategorii. Materace z kokosem łączy jedna wspólna cecha – posiadają specjalnie stworzoną z włókien kokosa matę. Jej obecność sprawia, że materace z kokosem posiadają kilka dodatkowych właściwości. Do nich należy:

  • zwiększenie twardości podłoża,
  • zapewnienie higienicznych warunków snu,
  • wyjątkowa sprężystość,
  • odporność na odkształcenia,
  • tworzenie punktów podporowych dla kręgosłupa.

Materace do spania w dużej mierze wyróżnia rodzaj wkładu oraz zastosowanych ta materiałów. Materace z kokosem posiadają matę kokosową, która wyprodukowana została z naturalnego włókna kokosowego, połączonego z elastycznym lateksem. W tego rodzaju modelach mata kokosowa oczywiście nie występuje samotnie – najczęściej towarzyszy jej innowacyjna pianka lub sprężyny kieszeniowe. W ten sposób materace kokosowe są w dużej mierze uniwersalne.

Materace z kokosem – poznaj najlepsze modele!

Materace z kokosem - gwarancja spokojnego i higienicznego snuW ofercie lokalnych sklepów znaleźć można materace z kokosem od renomowanych producentów. Każdy z nich posiada inne zastosowanie oraz cechy, dzięki czemu użytkownik może dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb lub wieku. W kolekcji Hilding znajduje się między innymi materac dziecięcy Hilding Dobranocka. Specjalnie stworzony dla noworodków materac dwustronny, który jest utwardzony warstwą kokosu. Dzięki temu obie strony materaca różnią się od siebie twardością i w zależności od wielu oraz wagi maluszka można dopasować do niego materac. W ten sposób kręgosłup młodego człowieka ma prawidłowe podparcie w czasie snu i może się prawidłowo rozwijać. Mata kokosowa połączona została z innowacyjną pianką poliuretanową charakteryzujący się wysoką elastycznością i plastycznością. Innym materacem, który kierowany jest już do osób dorosłych, jest Hilding Lambada. Innowacyjny materac, którego wnętrze stanowią sprężyny kieszeniowe zapewniające redukcję drgań i wysoką elastyczność punktową. Dodatkowo znajduje się tam antyalergiczna pianka lateksowa raz wytrzymała pianka wysokoelastyczna HR. Hilding Lambada zapewnia swoim użytkownikom maksymalny komfort oraz idealnie sprawdzi się w sypialni większości osób dorosłych. Wartym uwagi jest również materac ze statusem wyrobu medycznego, jakim jest Hilding Fandango. Wyprodukowany został na bazie wytrzymałych sprężyn kieszeniowych, a także pianki FlexiFoam, filcu i maty kokosowej. Całość zapewnia twarde, ale jednocześnie komfortowe i antyalergiczne podłożę. Hilding Fandango wyróżnia się właściwościami prozdrowotnymi, które zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. Dodatkowo posiada certyfikat AEH, który oznacza, że materac w wyniku specjalistycznych badań został uznany za spełniający rygorystyczne wymogi dotyczące ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości.

Materace z kokosem to wyjątkowe produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni. Umożliwiają odpowiednio podparcie sylwetki zarówno dla par, singli, jak i osób schorowanych i cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Tego typu podłoża są dedykowane szczególnie osobom preferującym twardsze modele, ponieważ jedną z ich cech jest zwiększenie odczuwalnej twardości. Sprawdzą się również u alergików, a to wszystko za sprawą odpowiedniej wentylacji oraz higieniczności, jaką mata kokosowa gwarantuje.