Wybierając materac do sypialni należy mieć na uwadze kilka niezwykle ważnych czynników. Należą do nich przede wszystkim: preferowana twardość użytkownika, jego waga oraz stan zdrowia. Ostatni parametr jest niezwykle ważny i właśnie dlatego warto wybrać materac idealny dla osób zmagających się z chorobami lub schorzeniami kręgosłupa – materace ze statusem wyrobu medycznego! 

Dlaczego warto wybrać materac ze statusem wyrobu medycznego?

Materace tego typu należą do produktów o wysokiej jakości, posiadających dodatkowo właściwości prozdrowotne. Zostały one potwierdzone przez liczne testy oraz restrykcyjne badania. Jednak w jaki sposób materace ze statusem wyrobu medycznego działają? Przede wszystkim stanowią stabilne oraz solidne podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu może on w trakcie wypoczynku ułożyć się w fizjologiczny sposób. Umożliwia to całkowitą regenerację mięśni, które nie muszą już być napięte w celu utrzymania postawy w prawidłowy sposób. Jednak to nie wszystko, ponieważ tego rodzaju materace do spania niwelują dolegliwości bólowe spowodowane różnymi chorobami bądź schorzeniami kręgosłupa. Dzięki temu produkty te są idealnie dla osób zmagających się z tego rodzaju problemami, ale także i chcących profilaktycznie zapobiec wadom postawy.

Zalety materacy ze statusem wyrobu medycznego

Poznaj wyjątkowe materace ze statusem wyrobu medycznego!Aktualnie sklepy oferują wiele materacy ze statusem wyrobu medycznego, które w innowacyjny sposób są w stanie zapewnić stabilne podłoże dla kręgosłupa. Jednym z takich podłoży jest SleepMed Premium Plus. Co takiego może zaoferować użytkownikowi ten model?

 • Innowacyjny wkład składający się z pianki FlexiFoam (odpowiadającej za elastyczność i plastyczność) oraz pianki wysokoelastycznej (zwiększającej elastyczność, wytrzymałość i odporność na odkształcenia).
 • Odpinany top bazujący na termoelastycznej piance, która reaguje na ciepło i nacisk ciała użytkownika.
 • Sześć twardości, które wynikają z odpinanego topu, przez co użytkownik może w idealny sposób dopasować do swoich preferencji twardość.
 • Certyfikat jakości AEH, który zapewnia, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.
 • Siedem stref twardości umożliwiających jeszcze lepsze dopasowanie się wkładu do ciała użytkownika.
 • Dwie strony przeznaczone do użytkowania.
 • Przystosowanie do stelaży z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
 • Stworzony z trzech materiałów pokrowiec, dodatkowo wzbogacony technologią aktywnych probiotyków, które zmniejszają aż o 93% ilość roztoczy na powierzchni materaca.

Jaki model wybrać?

Wybierając materac ze statusem wyrobu medycznego, warto także zwrócić uwagę na model Hilding Makarena, który odznacza się:

 • innowacyjnym wkładem, w którym wyróżnić można: sprężyny Multipocket (odpowiadające za redukcję drgań i stabilność), piankę FlexiFoam (dającą elastyczność i plastyczność podłoża), piankę lateksową (zapewniającą higieniczne i antyalergiczne środowisko) i piankę termoelastyczną (reagującą na ciepło i nacisk ciała użytkownika);
 • dwiema twardościami, dzięki którym obie strony materaca różnią się stopniem twardości, a użytkownik może go wybrać według indywidualnych preferencji,
 • siedmioma strefami twardości, umożliwiającymi jeszcze lepsze dopasowanie się wkładu do ciała użytkownika,
 • certyfikatem jakości AEH, który zapewnia, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Każdy człowiek zasługuje na efektywny i zdrowy sen, a zapewnić go mogą jedynie materace medyczne. Ich idealne wsparcie kręgosłupa oraz prozdrowotne właściwości idealnie sprawdzą się u każdego – niezależnie od wagi, stanu kręgosłupa czy alergii. Dodatkowo każdy z przedstawionych materacy świetnie sprawdzi się w każdej sypialni!