Często zdarza się, że materac wybrany kilka lat temu już nie spełnia swojej funkcji lub jego wygląd pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście to wcale nie znak, że trzeba zakupić zupełnie nowy produkt. Wystarczy określić swoje potrzeby i zdecydować, które materace nawierzchniowe najbardziej odpowiadają aktualnym potrzebom.

Czym właściwie są materace nawierzchniowe?

Materac nawierzchniowy to nic innego, a cienka wersja standardowego podłoża spełniająca konkretną funkcję. Jej głównym zadaniem jest podniesienie standardu i komfortu snu – bez znaczenia, czy do udanego nocnego wypoczynku potrzeba bardziej miękkiej, bardziej twardej, a może po prostu wyrównanej powierzchni. Tego typu wyrób nakłada się na swój dotychczasowy materac, a później już tylko cieszy się ulepszonym środowiskiem do odpoczynku. Konstruuje się je w taki sposób, aby chroniły podłoże przed czynnikami zewnętrznymi, ale jednocześnie nie pozbawiły go możliwości “oddychania”. Wentylacja jest bowiem bardzo ważna – to właśnie od tego, czy jest na odpowiednim poziomie zależy higiena w sypialni.

Wybierz swój idealny model

Jak dobrze wiadomo, ilu ludzi, tyle indywidualnych potrzeb i preferencji. Aby nie zawieść się na podłożu warto wybrać któryś z modeli wyprodukowanych przez znanych i cenionych producentów.

  • Najlepsze materace nawierzchniowe - wybierz idealny model!Hilding Tenor to koło ratunkowe na niewyrównaną powierzchnię spania. Materace – szczególnie te nieco słabszej jakości – mają to do siebie, że często odkształcają się w miejscu nacisku. Tutaj taka sytuacja z pewnością nie grozi użytkownikom tego modelu – wyrób został objęty piętnastoletnią gwarancją, która chroni właśnie przed takimi nieprawidłowościami. Został zbudowany na bazie wysokoelastycznej pianki FloFom, która reaguje na temperaturę ciała, a ponadto wykazuje właściwości chłodzące. Dzięki temu świetnie dopasowuje się do naturalnej budowy anatomicznej człowieka i zapewnia odczuwalną regenerację mięśni.
  • Hilding Alt to propozycja dla tych osób, które chcą zmiękczyć dotychczasowe podłoże. Produkt ten został wypełniony innowacyjną pianką poliuretanową FlexiFoam oraz pianką termoelastyczną. Te materiały sprawiają, że wyrób jest elastyczny i plastyczny, a ponadto reaguje na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika. Wysoki komfort użytkowania jest zapewniony dzięki temu, że ten model idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.
  • Hilding Bass powstał z kolei po to, aby utwardzić materac główny. Pianka Velvet Touch, którą został wypełniony, jest materiałem o wysokiej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Produkt zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa i doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika. Wszystkie materiały zastosowane w produkcji zarówno tego, jak i poprzednich wyrobów są bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu również alergicy bez obaw mogą z nich korzystać.

Postaw na swój komfort i zadbaj o zdrowy i wygodny sen! Już za naprawdę niską cenę możesz diametralnie zmienić twardość swojego łóżka lub je wyrównać. Każdy niewątpliwie znajdzie wielkość odpowiednią dla siebie spośród tak wielu dostępnych rozmiarów.